SKU: FX100-CRP-SW-RS
MedCaster Chrome Hospital (FX) FX100-CRP-SW-RS
Quantity discounts available
SKU: FX100-CRP-SW-RS
MedCaster Chrome Hospital (FX) 100mm x 32mm round stem swivel caster with premium electropolished chrome for medical applications. Rolls easily and quietly. Made with Conductive Thermoplastic Rubber. Choose from various round stem fittings options before requesting your quote.
| RS01 | RS02 | RS03 |
| 22mm x 45mm | 25.4mm x 45mm | 27.8mm x 45mm |
Description
| RS01 | RS02 | RS03 |